skip to Main Content

Leadership Team

Maurice Young

Maurice Young

Principal
Cara Bergin-Stuart

Cara Bergin-Stuart

Deputy Principal/SENCo
Years 3, 4, 7 & 8
Jill Dyet

Jill Dyet

Deputy Principal/SENCo
Years 0, 1, 2, 5 & 6

Year 1 Team

Kelly Aylett

Kelly Aylett

Y1 Senior Teacher
Room 4

Kathleen Cope

Y1 Teacher
Tahi Rua
Robin Lydiard

Robin Lydiard

Y1 Teacher
Tahi Rua
Tonia Soljan

Tonia Soljan

Y1 Teacher
Room 3
Nicola Martelli

Nicola Martelli

Y1/0 Teacher
Room 13
Francis Molloy

Francis Molloy

Y1/0 Teacher
Room 12

Year 2 Team

Helen Ashford

Helen Ashford

Y2 Senior Teacher
Room 7
Hope Simpson

Hope Simpson

Y2 Teacher
Room 5
Joy Gover

Joy Gover

Y2 Teacher
Room 6
Chelsea Brashier

Chelsea Brashier

Y2 Teacher
Room 8

Year 3 Team

Alice Saunders

Alice Saunders

Y3 Senior Teacher
Room 31
Asha Anand

Asha Anand

Y3 Teacher
Room 30
Christine Johnston

Christine Johnston

Y3 Teacher
Room 32
Angela van Beek

Angela van Beek

Y3 Teacher
Room 33

Year 4 Team

Kirstin Broadhurst

Kirstin Broadhurst

Y4 Senior Teacher
Room 9
Vishon Busch

Vishon Busch

Y4 Teacher
Room 34
Tara Jones

Tara Jones

Y4 Teacher
Room 10
Kyung Ja Seo

Kyung Ja Seo

Y4 Teacher & International Student Director
Room 14 (Mon-Wed)
Veronica Donaldson

Veronica Donaldson

Y4 Teacher
Room 14 (Thurs-Fri)

Year 5 Team

David Moore

David Moore

Y5 Senior Teacher
Room 18
Hayley Riddell

Hayley Riddell

Y5 Teacher
Room 15
Carla Stobrawe

Carla Stobrawe

Y5 Teacher
Room 16
Tina Sutton

Tina Sutton

Y5 Teacher
Room 17

Year 6 Team

Isaac Oldham

Isaac Oldham

Y6 Senior Teacher
Room 22
Donelle Roberts

Donelle Roberts

Y6 Teacher
Room 19
Nicola Richards

Nicola Richards

Y6 Teacher
Room 20
Kim Whitehead

Kim Whitehead

Y6 Teacher
Room 21

Year 7 & 8 Team

Michelle Buckley

Michelle Buckley

Y7/8 Senior Teacher
Room 29
Samantha Albert

Samantha Albert

Y7/8 Teacher
FLS
Sam Matijevich

Sam Matijevich

Y7/8 Teacher
FLS
Nicko Vella

Nicko Vella

Y7 Teacher
Room 25
Natasha Teinakore

Natasha Teinakore

Y7 Teacher
Room 26 (Mon-Wed)
Mel Kimber

Mel Kimber

Y7 Teacher
Room 26 (Thurs-Fri)

Part time/Specialist Staff

Kyung Ja Seo

Kyung Ja Seo

Y4 Teacher & International Student Director
Room 14 (Mon-Wed)
Nicole Fenner

Nicole Fenner

ESOL Teacher
Gillian Schischka

Gillian Schischka

ESOL Support
Colin Gover

Colin Gover

Digital Technologies Director
Marian Sinclair

Marian Sinclair

Music Teacher
Rhonda Sowter

Rhonda Sowter

Physical Education Teacher
Kelly Adams

Kelly Adams

Dance and Drama Teacher
Su Yang

Su Yang

Mandarin Teacher

Administration Staff

Jill Wordsworth

Jill Wordsworth

Reception
Coralie Rickett

Coralie Rickett

Reception
Sarah Rooney

Sarah Rooney

Secretary
Kim Cowsill

Kim Cowsill

Financial Administrator
Vanita Sukha

Vanita Sukha

Finance Officer
Helen Charlton

Helen Charlton

Payroll Administrator
Sue Williams

Sue Williams

Librarian
Vicki Munro

Vicki Munro

Librarian & Teacher Aide

Property

Scott Williams

Scott Williams

Caretaker
Graham Routledge

Graham Routledge

Groundsman

Teacher Aides

Vicki Munro

Vicki Munro

Librarian & Teacher Aide
Glenys Wallis

Glenys Wallis

Teacher Aide
Astrid van Vliet

Astrid van Vliet

Teacher Aide
Pele Harding

Pele Harding

Teacher Aide
Roxy O’Dwyer-Ross

Roxy O’Dwyer-Ross

Teacher Aide
Merrilyn Soares

Merrilyn Soares

Teacher Aide
Philippa Boaler

Philippa Boaler

Teacher Aide/Lunchtime Sickbay
Sam Davie

Sam Davie

Teacher Aide
Back To Top